Serwis we Wrocławiu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Witeek
    Rider
    • 2005
    • 502

    Serwis we Wrocławiu

    dobrygrzeswawa, Gratulacje
    witeek - octavia 2.0 TDI DSG
  • NEOrADEk
    L&K
    • 2005
    • 1469

    #2
    Serwis we Wrocławiu

    Czołem,
    z racji, że to już czas na przegląd (drugi), a we Wrocławiu jestem od niedawna prośba wielka o jakieś może opinie o lokalnych serwisach, gdzie można by Czesię oddać, a gdzie raczej nie ryzykować.
    Pozdro
    O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
    "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


    Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

    Komentarz

    • BioBogon
      Elegance
      • 2005
      • 921

      #3
      Jeśli chodzi o przegląd na gwarancji to masz do wyboru 2 aso, ale ciężko powiedzieć, które jest lepsze lub inaczej mniejszym złem. O obu słyszałem nieciekawe historyjki.

      Po gwarancji to z praktyki 2 serwisy moge polecić: Jetronic na opolskiej i Autoexpress na miedzyrzeckiej.
      Leon FR 2.0TDI 170KM

      Komentarz

      • daneczek76
        RS
        S_OCP Member
        • 2006
        • 3642
        • Toyota

        #4
        Zamieszczone przez BioBogon
        Autoexpress na miedzyrzeckiej.
        popieram w całej rozciągłości Autoexpres. Ale jeśli chodzi o servis gwarancyjny to chyba Gall icm ale przy aucie to bym stał i nigdzie nie odchodził bo tak na prawde czy Gall ICM czy Elcar to jedna kupa choc Gall icm lepsze troszke wraznie wywarł ale może się myle.
        [b]SPOT OLSZTYN ostatni piątek miesiąca godz.19.00 parking przed TP SA

        Komentarz

        • NEOrADEk
          L&K
          • 2005
          • 1469

          #5
          To nie wygląda obecująco :cry:
          O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
          "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


          Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

          Komentarz

          • BioBogon
            Elegance
            • 2005
            • 921

            #6
            NEOrADEk, nie marw się póki w aucie nic mocno się nie spsuje to ASO daje radę, bo nic nie robi :lol:

            Ja przeglady gwarancyjne robiłem w gallu i jedyne co mnie wkurzało to dwukrotna wymiana uszczelki pod pompą podciśnienia i dalej leci spod niej :?
            Leon FR 2.0TDI 170KM

            Komentarz

            • rafalus
              L&K
              • 2005
              • 1138
              • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

              #7
              Polecam Elkara i zmiane u pana Kurzawińskiego . 2 lata ponad doswiadenia z tym serwisem nigdy nie bylo problemu z wymainami na gwarancji oczywistych usterek.
              W galu to lipa bo jest straszna biurokracja ani wejsc na serwis ani nic.
              W elkarze mozna normalnie milo porozmawiac i rabacik tez dadza.
              nowy cSIMC od Aliego
              seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
              Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

              półosie seryjne przebieg 273 tyś

              Komentarz

              • KLOCek
                Rider
                S_OCP Member
                • 2005
                • 411

                #8
                ja tam jestem za GALem półki nie otworzą trzeciego ASO (na jesień jakoś).

                Fakt, że w Galu też nie są jakoś super idealni, ale chęć zobaczenia wyrazu twarzy w stylu "to znowu On... " pcha mnie do nich

                Komentarz


                • #9
                  ja również polecam Galla, są niezli , pare przygód mi zrobili po 20 i było luzik, servis czynny do 22.00
                  Zamieszczone przez BioBogon
                  Jetronic na opolskiej i Autoexpress na miedzyrzeckiej.
                  polecam jak najbardziej, w Jetroniku zrobiłem rozrządi cały przegląd na 90 tysięcy i chwalę sobie, zrobili wszystko co mieli zrobic i jeszcze coś ponad.

                  Komentarz

                  • victopk
                    Drive
                    • 2006
                    • 58

                    #10
                    A ja polecam jeśli już to Elcar.
                    Tyle wałków ile próbował gall-icm mi wcisnąć, a byłem ich stałym klientem, to już mi się nawet pisać nie chce.
                    Wystarczy, że nie potrafili przez 3 ( słownie: trzy lata ) zdiagnozować zepsutego przepływomierza.
                    Gorszego serwisu nie znam :evil: :evil:

                    Komentarz

                    • NEOrADEk
                      L&K
                      • 2005
                      • 1469

                      #11
                      Dzięki piękne za sugestie. Dam znać jakie wrażenia po przeglądzie i wymianie kilku drobiazgów (odchodzący i kaleczący paluchy chrom od klapki górnego schowka na desce).
                      Pozdro
                      O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                      "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                      Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                      Komentarz

                      • raadek_71
                        Drive
                        • 2005
                        • 50

                        #12
                        Re: Serwis we Wrocławiu

                        Ja powiem tak... na gwarancji, a w moim przypadku to czas do przejechania 150.000 km korzystałem z usług ASO - GALL-ICM i raz z LELLKA - Opole. Wg mnie GALL-ICM choć drogi jest OK i nigdy z nimi nie miałem problemu... Jedyne to na co mogłem narzekać to czas wykonania usługi; to co mogli zrobić w 1,5 h robili w 3 h, to co wymagało 15 min. trwało godzinę.... O Elkarze nie wypowiadam się, bo ich nie testowałem...

                        Komentarz

                        • NEOrADEk
                          L&K
                          • 2005
                          • 1469

                          #13
                          Tak jak obiecałem, piszę jak było w Elcarze.
                          Wjechałem wcześniej niż umówiony i od razu na stanowisko. Cały czas kręciłem się przy autku i Pan grzecznie uświadamiał mnie jak pytałem oraz sam sugerował pewne sprawy. Generalnie miło i przyjaźnie. Jeden temat tylko trochę jeszcze nie wyjaśniony. Otórz zgłosiłem brzęczenie układu wydechowago jakie pojawia się przy mocniejszym przegazowaniu, a zwłaszcza na zimnym silniku. Zaniepokoiło to też mechanika ale mistrz nie był pewien czy to usterka czy uroda tej wersji silnikowej, a takiej na salonie nie mają aktualnie.
                          Panowie czy jest ktoś na forum, kto ma II z 1.6 MPI lub czy może ktoś wie co to czy ten dziwny brzęczący dźwięk z wydechu przy braku oznak uszkodzenia podczas ostukiwania jest urodą czy nalegać na usunięcie tego?
                          Pozdro
                          PS. Lżejszy jestem o niecąłe 7 setek (olej, 3 filtry, płyn hamulcowy i przegląd po roku przy 26 tys. )
                          O2 1.6 MPI BGU (102KM/148Nm) '04 Amb. - pierwsza sztuka?
                          "Now we are free and we will see you again but not yet, not yet!"


                          Uniden Pro 510XL+Hustler IC100

                          Komentarz

                          • idas
                            Elegance
                            • 2006
                            • 828

                            #14
                            Ja tylko powiem ze jezdzilem do Gall poki co wymienialem olej i pare pierdulek, raczej problemu nie bylo :P
                            A zasade wybierania mam taka ze jade po oby dwoch i pytam sie ile chca mnie skasowac za to co mi potrzeba Wybieram tam gdzie taniej :diabelski_usmiech
                            A propo orientuje sie ktos w ktorym serwisie wymienia mi taniej rozrzad w OI 1.9 SDi? :szeroki_usmiech
                            VW Golf VI 1.4TSI 122KM Highline
                            VW Passat B8 2.0TDI 190KM Highline

                            Komentarz

                            • jedrek2k
                              Classic
                              • 2007
                              • 2

                              #15
                              ASO

                              W temacie serwisów moje doświadczenia są takie:

                              - Gall-ICM we Wrocławiu - NIE - co prawda osobiście u nich nie byłem, ale:
                              1. Mają najdroższe koszty robocizny.
                              2. Nie można wejść na serwis, nie ma też szyb, przez które można popatrzeć co robią.
                              3. Chcieli mnie bezczelnie zrobić w trąbę - jak pytałem o koszty wymiany paska rozrządu przy 90 kkm to gość z serwisu doliczył mi dodatkowo śruby za 60 zł!!!, które normalnie znajdują się w oryginalnym zestawie do wymiany paska.

                              - TMT ul. Horbaczewskiego - NIE! - robiłem tam rozrząd i:
                              1. Samochód przestał palić na zimnym silniku - po lekturze na forum doczytałem, że to ustawienie kąta wtrysku. Niestety panowie kazali mi sprawdzać różne czujniki. W końcu zostawiłem u nich na parkingu auto z rana i przyjechałem po południu, aby nie mieli wątpliwości, to stwierdzili, że to czujnik temperatury i już prawie by mi go wymienili, gdyby nie moja upartość i sceptycyzm... W końcu jednak mechanik (który notabene miał być jednym z najlepszych w firmie - 10 lat doświadczenia w skodzie) sprawdził VAG-iem kąt wtrysku i go ustawił (był na granicy tolerancji) - a mógł go sprawdzić po wymianie, jednak tego nie zrobił. Dodatkowo serwisant, który mnie obsługiwał nie miał zielonego pojęcia na temat samochodów. Nie potrafił mi nawet powiedzieć, czy procedura obejmuje sprawdzenie kąta po wymianie rozrządu i gdzie znajdują sie procedury... W sumie to nie odpowiedział na żadne pyatnie techniczne. Dobrze, że chociaż szef serwisu okazał się bardziej konkretnym człowiekiem i zna się bardziej na tym co robi - koniec końców musiałem tam jeżdzić 3 razy i tracić niepotzrebnie nerwy - co prawda szef serwisu zaproponował kompleksowe mycie auta, ale i tak jestem wkurzony na patałachów - cena robocizny 410 zł.
                              2. Generalnie salon jest bardzo ładnie urządzony, maszyno nowe itp, klimatyzowana poczekalnia, szyba z widokiem na serwis, komputery z internetem, kawa herbata itp - szkoda, że nie przekłada sie to na jakość serwisu.
                              3. Koszty roboty nieco niższe niż Gall-ICM

                              ELCAR Wrocław - TAK!
                              Robiłem tam przegląd po 90 tys. i powiem, że byłem mile zaskoczony:
                              1. Mechanik był miły i zaangażowany w to, co robi. Nie przelał oleju Wytłumaczył mi wszystko o co zapytałem. Opisał na zleceniu co jest do wymiany i za jaki czas (przebieg).
                              2. Można oglądać poczynania mechaników przez szybę - dodatkowo miałem to szczęście, że stanowisko było zaraz za szybą serwisu odwrócone przodem w moją stronę.
                              3. Mogłem bez żadnych problemów wejść na halę napraw i pogadać z machanikiem.
                              4. Dostałem bez problemów rabat 5% na części i robociznę.
                              5. Mają najniższe koszty robocizny spośród tych trzech ASO - ceny przeglądów po 90 kkm: Gall-ICM: 420 zł, TMT: 390 zł, Elcar: 275 zł !!!

                              Innych warsztatów oprócz ASO nie sprawdzałem, ale chyba skorzystam z ich usług z okazji konieczności wymiany kocków i tarcz.

                              Z poprzednim samochodem (Siena) jeździłem do firmy Auto-MAR w Trzebnicy i byłem bardzo zadowolony z ich roboty - chłopaki znają się na rzeczy i mają dużo różnych narzędzi i nie są drodzy. Mają też naprawdę rewelacyjnego elektryka, który dodatkowo zna się na instalacjach gazowych. Ostatnio założyłem w Octavii u nich czujniki cofania, które oferują i naprawdę gość zrobił to świetnie - doradził mi nawet, żebym pojechał i kupił farbę aby pomalować czujki i mi je gratis pomalował - wyglądają świtnie
                              Poza tym jest tam stacja kontroli pojazdów jako coś i myjnia.

                              Pozdrawiam
                              Andrzej

                              Komentarz

                              • hulek
                                Classic
                                • 2007
                                • 18

                                #16
                                Jest trzeci gracz na rynku wrocławskim - firma TMT, która ma matecznik w Dzierżoniowie. Nie jestem pewien, czy serwis hula juz pelna para. Salon jest przy Horbaczewskiego, tel. 71 72 11 130.

                                Opinii na razie brak, choc negocjowalem z nimi przez chiwle zakup auta i zdali sie byc sympatyczni oraz prezentowali podejscie biznesowe (w dobrym tego slowa znaczeniu).

                                Komentarz


                                • #17
                                  hulek, 10 % na części i 10% na robcizne dzis wynegocjowałem.

                                  Komentarz

                                  • Czader
                                    Ambiente
                                    • 2005
                                    • 145

                                    #18
                                    Witam,

                                    jest taki w miare nowy RS Serwis na ul. szybowcowej (kolo Creatora, wczesniej byl tam salon Toyoty). Specjalizuja sie ponoc w VAG Group.

                                    Nie polecam Kolega czyscil u nich turbine w A4 TDI 130 KM - skasowali 400zl i owszem juz turbina nie przeladowuje ale po ich interwencji nie pompuje jak nalezy - prawdopodobnie ruszyli regulacje ciegna od VNT i teraz cisnienie uzyskane jest zawsze ponizej wymaganego... Przy reklamacji stwierdzili ze jest OK i nie ma co im pokazywac logow/wykresow z VAGa bo oni wiedza lepiej i w ogole jakie ma wyksztalcenie kolega ze z nimi dyskutuje !

                                    Pozdrawiam
                                    Czader

                                    OCTA COMBI 2003 ALH

                                    Komentarz

                                    • ewa.saganowska
                                      Ambiente
                                      • 2006
                                      • 165

                                      #19
                                      AutoExpress

                                      Komentarz

                                      • Babka_Kiepska
                                        Rider
                                        S_OCP Member
                                        • 2007
                                        • 315

                                        #20
                                        Zamieszczone przez ewa.saganowska
                                        AutoExpress
                                        Może Ewa jakieś bliższe namiary, siakieś to takie enigmatyczne :wink:
                                        O-I '02/03-1,9 TDI ICE - UNIDEN PRO 520 XL + WILSON Little Wil

                                        SKODA OCTAVIA Sales Sheet 1950'S k

                                        Komentarz

                                        • ewa.saganowska
                                          Ambiente
                                          • 2006
                                          • 165

                                          #21
                                          Aso AutoExpress
                                          ul. Międzyrzecka 3a
                                          Umawiasz się na wizyte i robia auto o konkretnej godzinie. Czesto w Aso Skody trzeba czekac, a tu jest full profesjonalnie i przystepnie cenowo. Polecam

                                          Komentarz

                                          • Czader
                                            Ambiente
                                            • 2005
                                            • 145

                                            #22
                                            ja tam robilem rozrzad - nie mam zastrzezen chociaz sam warsztat nie robi najlepszego wrazenia ale wiadomo dlatego jest tanio - liczy sie dobry fachowiec ....
                                            Czader

                                            OCTA COMBI 2003 ALH

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Jetronik
                                              ul Opolska

                                              robią wszystko poza elektryka chyba,jedni z najlepszychwe wrockławiu mechanikóww grupie VW, każdy przeglądy i rozrząd tam robiłemi jestem zadowolony.

                                              Komentarz

                                              • rafalus
                                                L&K
                                                • 2005
                                                • 1138
                                                • ASV 1.9 TDI VP 110 KM

                                                #24
                                                Ja tam obstawiam Elkara ale zmiane u Kurzawińskiego mają takiego młodego chłopaka co przyjmuje auto, ktory naprawde sie zna nie tylko na podstawach .
                                                nowy cSIMC od Aliego
                                                seryjne 110kM teraz ok ~170kM ARL ,230 wtryski.
                                                Moc potwierdzona w tym roku na hamowni.

                                                półosie seryjne przebieg 273 tyś

                                                Komentarz

                                                • misiek^wro
                                                  RS
                                                  S_OCP Member
                                                  • 2006
                                                  • 8321

                                                  #25
                                                  hulek, post nad Toba jest juz "pierwsze wrazenie" inego usera jesli chodzi o serwisowanie w TMT :diabelski_usmiech

                                                  Odnosnie serwisowania auta ... je to zawsze jestem zdania, zeby zdac sie na fachowców, a nie na fachury z ASO

                                                  W aso lepiej robic tylko wymiane filtrow i oleju i sprawdzic czy oddali 0.5 lytra, czy wlali cale 5 ... dostac pieczatke i heja...

                                                  A wszystkie powazniejsze naprawy robic bez wiedzy ASO w stacjach do tego przeznaczonych :twisted:
                                                  Była Octavia I FL Kombi 1.9 TDI AGR
                                                  Była Octavia II Kombi MR06 2.0 TDI DSG
                                                  ByłąOctavia II Kombi FL MR06@2013 2.0 TFSI DSG 4x4

                                                  TELEFONUJEMY DO MNIE PO GODZ 16.59!


                                                  Komentarz

                                                  Pracuję...